FINQ FINQ נייד

המרקטפלייס הראשון בעולם למוצרים פיננסיים שייסד אלדד תמיר.
בתחילת חודש מרץ 2022, השלימה החברה בהצלחה, סבב השקעה במחיר מניה זהה לקמפיין, בסך כולל של למעלה מ - 5 מיליון ש"ח.

% 731 3,657,384 ש"ח הצעה לציבור

תעשיית ה-FinTech העולמית נמצאת בעלייה מטאורית

Fintech הוא תחום שמרכז את כל החברות העוסקות בשילוב פיננסים עם טכנולוגיה מתקדמת ומאפשר לנו למשל להעביר כספים בלחיצת כפתור. התחום צמח בשנים האחרונות בקצב מסחרר, כשעל פי כתבה שפורסמה במגזין Forbes עד כה, בשנת 2021, ההשקעות בתחום הפינטק הגיעו ל-91.5 מיליארד דולר – כפול מאשר בשנת 2020.

בנוסף, ברבעון השלישי של השנה, 42 חברות Fintech הגיעו למעמד של יוניקורן – כלומר, שווין המוערך עלה על מיליארד דולר – עוד לפני הנפקתן בבורסה. אם נסקור את השנה כולה, כ-200 חברות פינטק הפכו לכאלה – נתון שיכול להעיד על עוצמת השוק וגודל הפוטנציאל.

הצוות המוביל את FINQ

FINQ  הוקמה על ידי אלדד תמיר, ממקימי בית ההשקעות הוותיק, תמיר פישמן. אלדד משמש כשותף מנהל בקרנות הון הסיכון של הקבוצה והיה מעורב כמשקיע במימון רבות מחברות הטכנולוגיה המובילות בישראל ביניהן: Chromatis Networks, Allot, Modem Art, Check Point, Nice, Msystems, Coppergate, GALILEO TECH, Technomatic, Voltaire, Radware. .

מנכ”לית החברה, מאיה רפפורט, מתמחה בעולמות השיווק, המוצר והאסטרטגיה. בתפקידה האחרון, כיהנה כסמנכ״ל מוצר, אסטרטגיה ודאטה ב- PEPPER הבנק הדיגיטלי הראשון בישראל. טרם כניסתה לשוק הפיננסי כיהנה במספר תפקידים הן בחברות סטארטאפ והן בחברות מוסדיות גדולות בשוק התקשורת וההייטק.   

הצורך שהחברה עונה עליו

השוק הפיננסי מגשש מאחורי תעשיות רבות שכבר עברו טרנספורמציה דיגיטלית, לרבים אין עדיין את הכלים והמידע לנהל את הכסף שלהם ולקבל החלטות מושכלות לגביו.

FINQ משנה את כללי המשחק בשוק הפיננסי ומשיקה את המרקטפלייס הפיננסי הראשון בעולם למוצרי השקעה, ביטוח וגמל. הפתרון שיצרה, מאפשר לבנות, בהתאמה אישית, לכל משתמש את המוצר הפיננסי הדרוש לו לאחר סריקה של כל המוצרים המוצעים בארץ ובעולם. FINQ מעבירה את הכוח ללקוח והופכת את הייעוץ הפיננסי לנגיש, שקוף ומקיף, עבור כולם.

השלב בו החברה עומדת

המערכת של FINQ כבר היום מרכזת אלפי מוצרים פיננסיים בפלטפורמה שמחברת בין מוסדות לבין לקוחות פוטנציאליים. בימים אלה, החברה עולה לאוויר עם גרסת בטא המאפשר לכולם להיכנס, לבנות פרופיל אישי ולקבל המלצות לתיקי השקעות מתוך ניתוח וסריקה של אלפי מוצרים פיננסיים שונים.

עמידה בכל דרישות הרגולציה

FINQ פועלת תחת פיקוח הרשות לניירות ערך והיא בעלת רישיון לניהול תיקי השקעות.

הטכנולוגיה נסקרה ונבדקה על ידי מומחים מטעם הרשות לחדשנות, והחברה קיבלה הכרה כחברה טכנולוגית המביאה חדשנות בתחומה. 

העומק הטכנולוגי של FINQ ופטנטים

הטכנולוגיה בפלטפורמה מבוססת בינה מלאכותית וכלכלה התנהגותית ותהיה מוגנת בפטנט שכבר הוגש לאישור בארצות הברית באוגוסט 2019.

לבה הטכנולוגי של המערכת מבוסס על אלגוריתמי AI ומורכב משלושה מנועים: מנוע ליצירת טביעת אצבע פיננסית אישית למשתמש, מנוע פרופיל מתמטי גנטי למוצרים הפיננסיים ומנוע התאמה, שתפקידו לייצר המלצה מותאמת אישית בין טביעת האצבע הפיננסית האישית של המשתמש (AFI) לבין הפרופיל הגנטי מוצרי (FIB).

מתחרים

שוק הפינטק הינו אחד השווקים המתפתחים ביותר בשנים האחרונות והבנקאות המסורתית מפנה לאיטה את המקום לחדשנות טכנולוגית. אך לצד ההתפתחות, עיקר המוצרים הקיימים כיום פונים לקהלים מאוד ספציפיים כדוגמת קהל הסוחרים (דרך אפליקציות מסחר ואיתותים) ולקהל המוסדיים (דרך מערכות ניתוח סיכונים וביצועים) ומזניחים 95% מהאוכלוסיה שאין לה את הידע המקצועי בכסף ובהשקעות ולא מעוניינת או מתקשה לקבל החלטות ממגוון סיבות (עודף עצות, ריבוי מוצרים, פחדים וחששות). בנוסף, מרבית המתחרים הפועלים בזירה של FINQ עוסקים במכירת המוצרים שלהם ולכן, מאבדים את האובייקטיביות בהצגת ההצעה הטובה ביותר שהלקוח יכול לקבל בשוק.

FINQ הינו המרקטפלייס הפיננסי הראשון המוכר מגוון רחב של מוצרים פיננסיים (FINQ לא מוכרת מוצרים של עצמה) לכלל הלקוחות. היכולת של החברה לייצר מצד אחד ניתוח מעמיק של מגוון מוצרים בצורה אובייקטיבית ומצד שני, לדעת להתאים קומבינציה של מוצרים מותאמים לפרופיל הלקוח – היא ייחודית. בנוסף, תהליך ההתאמה והרכישה מוסבר ומונגש ללקוח בשפה מובנת וברורה כך שהחברה פונה לפלח גדול של האוכלוסיה שטרם נכנס בעצמו לעולם ההשקעות, ומאפשרת לו להתחיל להשקיע ולבחור מוצרים פיננסיים בבטחון ומבלי להיות תלוי בסוכנים או יועצים, שיכולים להיות בעלי אינטרסים שונים משל לקוחותיהם.

המודל העסקי

המודל העסקי של FINQ מבוסס על קבלת עמלות אחידות מכל ספקי המוצרים הפיננסיים המוצגים במערכת. לכן, יש לה יכולת לספק שירות של ייעוץ אישי, אובייקטיבי, באופן טכנולוגי מלא וללא עלות.

השוק אליו היא פונה

בזכות קלות השימוש והאפשרות לקבל סקירה אובייקטיבית על השוק והמוצרים המתאימים ביותר לכל אחד, החברה פונה לקהל יעד רחב ביותר, החל מצעירים בעבודתם הראשונה הזקוקים לנתב את כספי הפנסיה שלהם ועד משקיעים מתוחכמים המעוניינים בהשוואת חלופות ההשקעה במכשירים פיננסיים.

השוק הישראלי ישמש את החברה לבטא על המוצר, והשווקים המרכזיים אשר החברה מכוונת אליהם הם אירופה (אנגליה) וארה”ב.

צפו במפגש משקיעים עם אלדד תמיר:

אנחנו פה בשבילך!