חברת Together השקעות המונים - אתר לגיוס כספים באמצעות מימון המונים - טוגדר

חברת DermaDetect נותנת מענה להתפתחות הדיגיטלית של עולם הרפואה. הטכנולוגיה שפיתחה החברה מאפשרת לאבחן ולקבל המלצות לטיפול בבעיות עור באופן מדויק ומהיר – דרך הסמארטפון באמצעות בינה מלאכותית.

% 253 894,453 ש"ח הצעה לציבור

זיהוי ואבחון מחלות עור בסמארטפון שלכם

מי מאיתנו לא נתקל במהלך חייו בבעיית עור כלשהי? זו יכולה להיות בליטה חדשה, פצעון, אקזמה או סתם אודם מקומי – שיכולים להפריע לשגרה ולעיתים אף להיות מסוכנים. כשאנחנו הופכים להורים, הבעיה הופכת מלחיצה עוד יותר – כאשר כל גרד וחוסר נוחות מצד ילדינו מתסכל אותנו ואותם, ומאלץ אותנו לחפש תור לרופא מומחה כמה שיותר מהר.

הטכנולוגיה שפיתחה חברת  DerrmaDetect, בהובלת מיטב רופאי העור בארץ ואלגוריתמאים מנוסים, מבוססת על בינה מלאכותית ולימוד מכונה – שהופכים אבחנות של מחלות עור למדויקות, מהירות וטובות יותר – דרך הסמארטפון.

הפיתוח: בינה מלאכותית ברשות הרפואה

הטכנולוגיה הייחודית שפיתחה החברה מבוססת על בינה מלאכותית (AI) וביכולתה לזהות מחלות עור בדיוק מקסימלי, באמצעות תמונה המצולמת במכשיר הטלפון הנייד החכם שבכף ידכם. הטכנולוגיה בבסיס הפיתוח, משלבת באופן מתוחכם בין מערכת הסקת מסקנות דרמטולוגית לבין מערכות לניתוח תמונה ובכך מאפשרת זיהוי מדויק של מחלות עור.

המשתמש נהנה מתהליך מהיר במיוחד – בתוך פחות משתי דקות, לאחר שיחת “צ’ט-בוט״ קצרה, מבוססת בינה מלאכותית וצילום תמונה נקודתי של אזור הבעיה, מתקבל אבחון ברמת דיוק גבוהה. הגישה מחקה את הדרך בה עובדים דרמטולוגים מומחים, ומאפשרת אבחנה מבדלת מדויקת יותר יחסית לתמונה בלבד.

היתרונות לסובלים מבעיות עור:

 • אבחון של בעיית העור ללא המתנה ארוכה לרופא עור מומחה.
 • הצעת טיפול מיידי בבעיה בהתבסס על אבחנה מבדלת.
 • הקלה מיידית בתחושות הלחץ והדאגה על ידי אבחון מהיר במיוחד דרך האפליקציה.
 • יכולת לזהות בעיות אקוטיות במהירות ולטפל לפני החמרה במצב.
 • מניעת ביקור אצל רופא העור ברוב המקרים והפחתת החשיפה למחלות אחרות.
 • אנונימיות מוחלטת ומניעת מחסום פסיכולוגי הכרוך בהגעה למרפאה.
 • גישה לדרמטולוג מומחה מכל מקום בעולם ובכל זמן.

היתרונות לרופאים, מכונים וקופות חולים:

הפיתוח של DermaDetect  מסייע לרופאים לפתור בעיות עור במהירות רבה יותר, ולהימנע מבזבוז משאבים יקרים. הפיתוח משתלב באופן מושלם עם המגמה הגוברת בעולמות הרפואה – להפחית את הצורך בהגעה לבתי החולים והמרפאות ואפשרות לניטור מרחוק – ללא סכנת הדבקה, הידבקות והפצת מחלות, כל זאת מבלי לפגוע באיכות השירות ואף לשפרו.

 • מערכת תמיכת החלטה לרופא – יותר זמן מוקדש למטופל, פחות זמן על משימות שמחשב יכול לבצע.
 • קיצור תורים בזכות זיהוי מהיר ומדויק יותר על ידי רופא.
 • מניעת טעויות בזיהוי המחלה ומניעת ביקורים חוזרים וחוסר שביעות רצון של החולה.
 • מניעת ביקורים במרפאות באמצעות סינון מקדים מהיר והגעה רק במקרים בהם נדרשת הגעה.
 • שירות מהיר וחדשני למטופל המאפשר קבלת אבחנה וטיפול מכל מקום ובכל זמן.
 • חיסכון כספי עצום.

הצורך: ייעול מערכות הבריאות בעולם

הפענוח המהיר שמספקת DermaDetect יקצר משמעותית את משך המסלול המקובל בטיפול בבעיות עור (זמן המתנה ממוצע לרופא עור מומחה בחלק ממדינות העולם, כגון סין, הודו, רוסיה, עומד על שנים). האפשרות לקבל הנחיות לטיפול מהמערכת תמנע קביעת תורים מיותרים אצל הרופא; במקרים של ביקור במרפאה, הזיהוי המהיר והמדויק יקצר את משך הביקור ויאפשר יעילות מרבית; והאבחון המוקדם והתאמת הטיפול ימנעו החמרה בבעיה ממנה סובלים החולים. בנוסף, ניטור מרחוק לאחר מתן הטיפול הראשוני, יחסוך למערכת ולמטופל ביקורים חוזרים במרפאה.

מכל הסיבות הללו, פוטנציאל החיסכון למערכות הבריאות שיאמצו את הפתרון של DermaDetect הוא אדיר. כיום, כרבע מהלוקים בבעיות עור פונים לרופא המשפחה שלהם, שלא עבר התמחות בתחום הדרמטולוגי כלל. הפיתוח החדשני של החברה יוריד משמעותית את זמני ההמתנה לרופא מומחה ואת שיעור האבחנות השגויות על ידי רופא ראשוני, וכך יעזור לחולים לקבל אבחנה וטיפול נכונים ולהחלים במהירות – ייעול מערכת הבריאות והשגת חיסכון בהיקף רחב.

הישגים משמעותיים ואבני דרך

חברת DermaDetect סיימה בהצלחה פיילוט עם מכבי שירותי בריאות – גוף הבריאות המוביל בישראל. הפיילוט היה פתוח לחלק קטן ממבוטחי מכבי, אך לאחר עמידה בכל היעדים וסיום מוצלח של הפיילוט, עברה החברה לשרת את כל מבוטחי מכבי (אפליקציית ״מכבי רופא עור״ זמינה להורדה בחנויות האפליקציות בסמארטפון).

גם שירותי בריאות כללית, הקופה הגדולה בישראל, נמצאת בימים אלו בתהליך שיתוף פעולה עם  DermaDetect , שעל פיו הטכנולוגיה של החברה תשולב באפליקציית “כללית שירותי בריאות”.

בנוסף לכל אלו, חתמה DermaDetect  על הסכם השקעה שיתוף פעולה עם חברת Medison – אחת החברות הגדולות בעולם המספקת שירותים לחברות ביוטק גלובליות בישראל, קנדה ומזרח אירופה. במסגרת ההסכם, Medison  השקיעה  ב- DermaDetect ותריץ פיילוט במשך שנה בסגמנט חדש הקשור לתופעות רעילות עורית הנגרמות כתוצאה מנטילת תרופות אונקולוגיות ואף תפיץ את הטכנולוגיה בסגמנט זה (בכפוף לתוצאות הפיילוט).

בנוסף, חברת DermaDetect חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם Medical Phototherapy  ליישום המערכת באבחון מטופלי מחלות עור כרוניות וקביעת תוכנית טיפולים בהתאם. כמו כן, החברה חתמה על הסכם הפצת המערכת עם שותף עסקי מוביל במזרח הרחוק, לשילוב ויישום מערכת החברה כחלק מתהליך פתרון טלה-רפואה לאתור אבחון וטיפול בבעיות דרמטולוגיות ללקוחות חברת טלה-רפואה.

בימים אלה עובדת החברה על השלבים הבאים:

 • קבלת אישורים רגולטוריים CE ו-FDA עבור מערכת דור 1 ותחילת שיווקה מחוץ לישראל.
 • פיתוח דור שני של הטכנולוגיה – אבחנה מבדלת עבור סט מחלות שכיחות, Triage מבוסס בינה מלאכותית והצעת תוכנית טיפול המותאמת אישית לכל מטופל.
 • צבירת כמות תמונות מספקת לצורך אימון מערכות למידה עמוקה עבור סט מחלות עור שכיחות.
 • גיוס של 700 אלף דולר לצורך המשך מחקר ופיתוח.
 • גיוס Round A לאחר הוכחת ביצועים.

נתוני שוק ופוטנציאל

הפתרון שמציעה החברה רלוונטי לעולם כולו – הוא עתיד לשנות את פני רפואת העור בעולם השלישי ולייעל באופן משמעותי את מערכות הבריאות בעולם המערבי. החברה הגישה בקשות פטנט המאפשרים לה לשמור על יתרון יחסי בשוק מול המתחרים.

בשלב הראשון החברה פונה לסגמנט הטלה-רפואה, עם פוטנציאל שוק של כ-26 מיליארד דולר. כיום טכנולוגיית  DermaDetect משרתת את כל מבוטחי מכבי שירותי בריאות, ומוצעת חינם לילדים עד גיל 16 לחברי כל הקופות בשיתוף עם פורטל YeleDoctor.

החברה מיישמת את הטכנולוגיה יחד עם רשת מכוני פוטותרפיה בישראל לאבחון מדוייק, קביעת תוכנית טיפול ומעקב אחרי הטיפול לחולים הסובלים ממחלות עור כרוניות. החברה עומדת בפני התחלת פיילוט עם שירותי בריאות כללית. כמו כן, החברה חתמה על הסכם עקרונות עם מדיסון הפועלת באירופה, קנדה וישראל, ותתמקד בסגמנט חדש של תופעות רעילות עורית בתרופות אונקולוגיות.

החברה מרחיבה את פעילותה הבינלאומית  וחתמה הסכם ליישום מערכת החברה בחברת טלה-רפואה במזרח הרחוק.

גיוסים קודמים ומטרת הגיוס

החברה גייסה עד היום השקעות בסך של מיליוני שקלים ממשקיעים מובילים, מהמדען הראשי (רשות החדשנות) ומחממת eHealth Ventures.

כעת, מגייסת החברה השקעה שתאפשר לה:

 • להשלים את פיתוח התוכנה דור 2, עם יכולות Triage העונות על צרכי ארגוני בריאות בעולם, עבור סט מחלות דרמטולוגיות אקוטיות שכיחות.
 • קבלת האישורים הרגולטוריים עבור מערכת דור 1 ותחילת שיווקה מחוץ לישראל.
 • ביצוע פיילוטים עם מערכות בריאות נוספות בישראל ובעולם.

 DermaDetect  הינה חלוצה בתחום אבחון דרמטולוגי אסינכרוני אונליין, והצפי הוא כי בשנים הקרובות המערכת תהפוך למוצר בלתי נפרד מקופות החולים ומבוטחיהן, ארגוני בריאות, בתי המרקחת, חדרי המיון וחברות הפארמה בעולם.

 

אנחנו פה בשבילך!