השקעות קטנות...

חברת Together השקעות המונים - אתר לגיוס כספים באמצעות מימון המונים - טוגדר

סקרים רבים שנעשים בעולם המערבי בשנים האחרונות מראים שדור X ודור ה-Y חשופים יותר לעולם ההשקעות ובעלי אוריינות פיננסית גבוהה יותר. הם מבינים את חשיבות ההשקעות, הם יודעים לדבר באופן נכון יותר את שפת ההשקעות והם נמנעים מטעויות רבות שעשו הדורות הקודמים להם הן בהיבט של השקעות והן בהיבט ההתנהלות הפיננסית.

יחד עם זאת, רבים מבני אותם דורות טוענים, בצדק או שלא בצדק, שההון הפנוי הנותר בידיהם כתוצאה מרמת החיים הגבוהה שבה הם חיים אינו רב.

השקעות מתאימות ברוב המקרים לבעלי הון פנוי רב ! כן, רק ברוב המקרים. כי היום, ניתן להשקיע במיזמים מדהימים ופורצי דרך גם בלי להיות אדם אמיד.

טוגדר השקעות מציעה למשקיעיה לקחת חלק במיזמים מדהימים גם בהיקפים קטנים אשר מתאימים לכל כיס. ישנן השקעות רבות בחברות שמגייסות הון בסכומים התחלתיים של כ-1,000 ₪. כן, זה נשמע הזוי משום שאפשרות כזאת לא היתה קיימת עד לשנת 2018, אבל משנה זו העניקה המדינה לגופים בודדים בישראל את האפשרות לגייס הון לחברות בשיטה של גיוס המונים (או כמו שרבים מכירים זאת “רכז הצעה”).

במסגרת “רכז ההצעה” של “טוגדר השקעות” – ניתן למצוא חברות הייטק, עסקאות נדל”ן, מכשור וציוד רפואי / ביוטכנולוגיה.

היתרונות הגדולים הטמונים בהשקעות קטנות רבות: המשקיע לא “לחוץ” על ההון ולכן סביר להניח שלא יפעל עד אשר ימצה את פוטנציאל העסקה באקזיט או בדרך אחרת. באופן כללי, כשמשקיע לא משקיע הון גדול מידי מעסקה – לא פועלים עליו לחצים פסיכולוגיים גדולים מידי והוא יכול “לישון טוב בלילה” עם ההשקעה שביצע. יתרון נוסף הוא טמון בעצם היכולת לבצע פיזור רחב (מה שלא קיים אם אותו משקיע היה מוגבל להשקעה בהיקף גדול בלבד והיה נאלץ להשקיע בחברה אחת בלבד – ואם השקעתו הבודדת תכשל הונו עלול לרדת לטימיון). ישנם כמובן יתרונות נוספים שבהם לא נגע כאן.

לסיכום, יש היגיון כלכלי גדול בביצוע השקעות קטנות לכולם ובמיוחד לבעלי הון נמוך אשר מטבע הדברים השקעות בהיקפים גדולים לא מומלצות עבורם.

 

 

 

 

 

תגיות: השקעות בזמן קורונה, השקעות קטנות, השקעות במיזמים פורצי דרך, השקעה במיזמים ופיתוחים חדשניים, פיתוחים ומיזמים ישראליים, תעשיית ההייטק הישראלית, להשקיע באקזיט הבא, אקזיט, סטארט אפ ניישן, סטראט אפ ניישן, השקעה במיזמים, טוגדר השקעות המונים, חברות סטארט אפ, עולם ההשקעות, מימון המונים, טוגדר השקעות