Together Unicorns Fund III

"עגמומיות השוק היום היא ההזדמנות של המחר" - בריאן פרידמן, נשיא בנק ההשקעות ג'פריס, מבנקאי ההשקעות הגדולים בעולם. שנת 2022 היא מחד, שנת התיקון ומאידך, יוצרת הזדמנויות נהדרות בחברות היי טק בכלל ובחברות היוניקורן בפרט.

סוג הנפקה מניות
תחום Fintech
סכום השקעה מינימלי $30,000
% 185 מועדון האנג'לים

הטלטלה בשווקים יצרה הזדמנות

שנת 2021 היתה במובנים רבים שנת היוניקורנים – שנה שבה חברות רבות הוערכו בשווי שעולה על מיליארד דולר ועתידן היה נראה בטוח, ואז הגיעה 2022 ואיתה, טלטלה בשווקים, חשש ממשבר וירידות בשווי של חברות טכנולוגיה.

המצב החדש בתעשיית ההייטק יצר הזדמנות שלא היתה קיימת קודם. חברות שנשארו במעמד של יוניקורנס או הגיעו לשווי של מעל מיליארד דולר בתקופה האחרונה – כאן כדי להישאר. הן שרדו ירידות ערך משמעותיות והוכיחו, כי יש להן מודל עסקי יציב שמאפשר הכנסות ראויות ובעיקר, נתונים עסקיים שמוכיחים שהן ראויות לתואר.

השווי הנוכחי של אותן חברות מגלם שוק משברי ובמקרים רבים, לא משקף את שווין האמיתי. לכן, המשקיעים המובילים בעולם מנצלים את ההזדמנות שיצר השוק לרכוש מניות בחברות יוניקורן. בחלק מהמקרים, החברות אף המשיכו להציג צמיחה בתקופת המשבר, וההערכה היא שהם יצאו מחוזקות מהרעש שנוצר, וכניסה בעת הזו, לפי שווי מעודכן, היא הזדמנות מצוינת שמתרחשת אחת לכמה שנים.

מהן חברות חד קרן?

מדובר על ענקיות טכנולוגיות ששווין עולה על מיליארד דולר – הן כבר מצליחות מאוד ופועלות בשוק, אך טרם הונפקו בבורסות העולמיות. השם “חד קרן” הוצמד להן בעבר בגלל הנדירות שלהן והסיכוי הקטן להיתכנותן.

קרן ההשקעות שהקמנו,Together Unicorn Fund   בשנת 2020, אפשרה לראשונה למשקיעים פרטיים בישראל להשקיע בענקיות הטכנולוגיה הפרטיות הללו וכך, לגוון את תיק ההשקעות ולפזר אותו תוך חשיפה לחברות שבחרנו בקפידה – והן כבר היום משנות את העולם.

הקרן השלישית בסדרה, הושקה לאחר גיוסי יתר מוצלחים במיוחד לשתי הקרנות הראשונות. משקיעים שרוצים להשקיע החל מ-30 אלף דולר, יוכלו להשקיע בחברות ענק המובילות את העולם העסקי, שחלקן אף, צפויות לבצע אקזיט של מכירה או הנפקה בשנים הקרובות. ההשקעה במודל החדשני מתבצעת דרך “מיקרו קרנות” – השקעה ייעודית בסלי מניות פרטיות נבחרות, כשלכל פורטפוליו מאפייני פיזור מניות, מחיר כניסה וכן מועד מימוש צפוי ספציפי.

חברות יציבות וחזקות

הקרן של Together פתוחה להשקעה כאמור בסכום של החל מ-30 אלף דולר, ותכלול מספר חברות שהמאפיינים שלהן עונים על הקריטריונים של חדי קרן ושוויה המינימלי של כל חברה עולה על 1 מיליארד דולר.

חדי הקרן נבחרות בקפדנות על ידי ועדת השקעות מקצועית ומובילה בתחומה, הכוללת בכירים מתעשיית ההיי-טק, הפיננסים וההשקעות. כל חברה פוטנציאלית המועמדת להשקעה במיקרו קרן מוצגת לוועדת ההשקעות וכוללת אנליזה מקצועית המבוצעת על ידי אנליסטים בכירים.

בנוסף, על מנת לצמצם את הסיכון ולהגדיל את הסיכוי, מדיניות הקרן היא פיזור השקעות במספר חברות חדי קרן ובמגוון קטגוריות שיבחרו בקפידה. המיקרו קרן מנוהלת בצורה מקצועית על ידי השותף המנהל, וכוללת איתור, בחינה, ניהול, דיווח וסקירות מעת לעת של מצב המיקרו קרן לשותפים.

יתרונות השקעה

  • אפשרות למשקיעים להיכנס לשוק שהכניסה אליו הותרה רק לבעלי הון משמעותי וגופים מוסדיים.
  • הזדמנות להיכנס לשוק השניוני בתנאי סף נמוכים – החל מ-30 אלף דולר.
  • מודל השקעה ייחודי וחדשני דרך “מיקרו קרנות”.
  • בחירת חברות מקצועית שכוללת סינון של החברות על בסיס שווי, מחיר כניסה למניה, צפי למועד הנפקה, אנליזה עסקית ובחינת הסנטימנט בשוק.
  • פיזור של כמה חברות בכל מיקרו קרן וכך פיזור הסיכון.
  • הזדמנות להנזלה מהירה של ההשקעה כתוצאה מרכישה או הנפקה.

מתודולוגיית הנזלה

הקרן כוללת מניות בחברות שנבחרו על ידי מנהל הקרן ובכך, מבטיחה פיזור והגנה טובה יותר על הסיכון. כמו כן, הקרן מנוהלת בצורה מקצועית על ידי המנהל, ותכלול אנליזה מקיפה של החברות ושל השווי שלהן, מחיר המניה של המניות המוצעות לרכישה על ידי הקרן והציפיות להמשך – על מנת לבחור את העסקה הטובה ביותר לקרן.

מאחר ומדובר בחברות בוגרות, גם הפיכת המניות לנזילות צפויה להיות מהירה משמעותית יחסית לסטרטאפים צעירים. בעת אירוע אקזיט של רכישת החברה, מיזוגה או הנפקתה בבורסה, האחזקה בנכס תמומש, כאשר מנהל הקרן יינטר באופן שוטף את מצב הפורטפוליו והפוטנציאל למיקסום תשואה בהתאם לשווי גיוסים.

אנחנו פה בשבילך!