odix odix נייד

40% מההשקעות בתחום הסייבר בעולם מושקעות בחברות ישראליות והן זוכות להוביל את תעשיית הסייבר ההגנתי ולצמוח בקצב חסר תקדים. חברת odix פיתחה את FileWall – מוצר אבטחה ייחודי, בעל טכנולוגית פטנט לנטרול אפקטיבי של נוזקות חבויות בקבצים.

סוג הנפקה מניות
תחום Cyber
סכום השקעה מינימלי $25,000
% 358 3,588,113 מועדון האנג'לים

שוק הסייבר הישראלי רותח

שנת 2021 היתה שנת שיא בגיוסים בתחום הסייבר וישראל הפכה לעמוד תווך באקו-סיסטם של החדשנות העולמית בתחום. על פי נתונים של מערך הסייבר הלאומי, 40% מההשקעות בתחום בעולם מושקעות בחברות ישראליות והן זוכות להוביל את תעשיית הסייבר ההגנתי ולצמוח בקצב חסר תקדים.

במהלך 2021 הושקעו בתעשיית הגנת הסייבר ישראלית 8.8 מיליארד דולר – צמיחה של פי 3 בהשוואה לשנת 2020. בניתוח ההשקעות, נראה כי כ-40 חברות סייבר נמכרו במהלך 2021 ו-4 חברות סייבר ישראליות הונפקו. בנוסף, 11 הוגדרו כחד קרן – חברות ששוויין עולה על מיליארד דולר.

הצוות המוביל את odix

חברת odix פועלת בדיוק בתחום הרותח של הסייבר ההגנתי הישראלי. החברה הוקמה על ידי ד”ר אורן איתן, לשעבר מפקד יחידת הסייבר של צה”ל ובעל ניסיון של יותר מ-30 שנה בתחום אבטחת הסייבר. ד”ר איתן מוביל את החברה כמנכ”ל ואיגד לצדו שורה של מנהלים בעלי ניסיון עשיר בתוכנה, במחקר, בפיתוח וביכולת הטמעת מערכות SAAS בארגונים ויציאה לשוק.

הפתרונות של החברה זכו לתמיכה משמעותית מהמדען הראשי ומהאיחוד האירופי (Horizon2020), בזכות החדשנות והיעילות שלהם בשמירה על סביבה ארגונית בטוחה ונטולת איומים ומתקפות סייבר דרך קבצים.

הצורך שהחברה עונה עליו

חדשות לבקרים אנו מדווחים על מתקפות סייבר הפוגעות בארגונים וחברות ואף בתשתיות ממשלתיות. למעשה, 94% מהנוזקות (Malware) הנשלחות בעולם מגיעות דרך המייל, כשהאקרים מצליחים להסוות את האיום בתוך קבצים תמימים למראה, בעיקר ב-Ofiice או PDF.

בעוד תוכנות הגנה מווירוסים נפוצות כמו Antivirus, חוסמות את האיום רק כאשר הוא מזוהה, בכל יום מתווספים עוד ועוד וריאנטים של נוזקות – שלא ניתנים לזיהוי מיד עם הפצתם.

הפתרון של odix

FileWall שפיתחה odix הינו שירות אבטחה המנטרל באופן מוחלט “תקיפה בקבצים” (File-based attacks) עבור יישומים עסקיים בענן. השירות הראשון של החברה, הנמצא כבר בשוק, הינו תוסף אבטחה עבור שירות המייל של מיקרוסופט 365. המערכת סורקת באופן עמוק כל קובץ המגיע למייל בארגון (כולל מיילים פנים ארגוניים) ומנטרלת נוזקות לפני שמהשתמש פתח את הקובץ.

ה-FileWall הינו שירות ייחודי, הראשון מסוגו שהושק ב-Marketplace של Microsoft כאפליקציית “נייטיב”. המשמעות היא, הפעלת השירות בלחיצת כפתור ללא צורך בהטמעה וקונפיגורציה מתקדמת.

מענקים ומשקיעים

odix קיבלה מענק משמעותי בגובה של יותר מ-2 מיליון יורו במסגרת תוכנית Horizon2020  של האיחוד האירופי. מענק זה מעיד על האמון שקיבלה החברה מצד אחד הגופים היוקרתיים ביותר למחקר וחדשנות. בנוסף, קיבלה החברה מענק בגובה של 800 אלף דולר מהמדען הראשי בישראל.

מעבר לתמיכה של גופים ממשלתיים המכירים בחשיבות הפתרונות שהחברה מייצרת ובפוטנציאל שלהם, לחברה אנג’לים גדולים שהשקיעו בה ומעידים על הפוטנציאל העסקי בהצטרפות לחברה.

בין המשקיעים הגדולים, ד”ר נתי זומר, שמאחוריו אקזיט משמעותי בחברת IXYS  שנמכרה לחברת Littlefuse בעסקה של 750 מליון דולר ואפרים לנדא, יזם סדרתי ומנהל מצליח שמאחוריו מספר אקזיטים גדולים.

פטנטים ושיתופי פעולה

לחברה 6 פטנטים רשומים בארצות הברית ועוד 2 הממתינים לאישור. הטכנולוגיה של odix עברה בדיקות קפדניות על ידי מעבדות סייבר חיצוניות. odix  עובדת בשיתוף פעולה עם ענקית התוכנה – Microsoft. בנוסף, odix היא אחת מחברות האבטחה החברות ב-MISA – ארגון אבטחת המידע של Microsoft העולמית.

תחרות

FileWall מספק שכבת אבטחה מתקדמת ליישומי ענן מפני מתקפות המועברות בקבצים המתווסף להגנה הבסיסית המסופק ע”י יצרן האפליקציה כדוגמאת Microsoft. בהשוואה לפתרונות אבטחה אחרים השואפים להחליף את הגנת היצרן הבסיסית, FileWall הוא הפתרון היחיד המציע השלמת אבטחה לשירות המייל של מיקרוסופט 365 בלחיצת כפתור ובמחיר תחרותי – לכן, נראה כי פוטנציאל האימוץ שלו בקרב ארגונים גבוה.

פוטנציאל עסקי

ל-FileWall שוק מטרה שכולל מעל 400 מיליון משתמשים. המודל העסקי מבוסס על מנוי חודשי או שנתי שנרכש על ידי הארגון עבור כל משתמש. מדובר על פוטנציאל עסקי של כ-10 מיליארד דולר בכל שנה.

מערך ההפצה של החברה כולל הסכמים מול מפיצים גדולים באירופה ובארצות הברית, העובדים עם המערכות של Microsoft 365 בעולם כמו: Also, CloudBlue, Interworkscloud,  בזק בינלאומי ועוד.

בזכות ההטמעה העמוקה של הפתרון במערכות של Microsoft, המפיצים של ענקית התוכנה, רואים ב- FileWalll שירות בעל ערך מוסף רב. שנת 2022 היא שנה משמעותית עבור החברה שצפויה להתחיל לקבל הכנסות מהסכמים אלו.

 

לקוחות גדולים

לחברת odix לקוחות ענק מתחומי האנרגיה, הפיננסיים והממשל שכבר עובדים עם התוכנות שלה להלבנת קבצים ביניהם: General Electric, Dominion Energy, Vistra Energy, izola Bank, European Investment Bank, משרד הבריאות, מגדל, עיריית תל אביב-יפו, מפעל הפיס ועוד.

אנחנו פה בשבילך!