Ocon Healthcare Ocon Healthcare נייד

פיתוח חדשני שעתיד לחולל מהפכה בתחום בריאות האישה. Ocon Healthcare הצליחה לפתח התקן תוך רחמי תלת מימדי ראשון מסוגו, שמשנה פרדיגמה בטיפול במגוון רחב של בעיות באופן חדשני שמביא בשורה אמיתית לעומת המתחרים.

סוג הנפקה מניות
תחום רפואי
סכום השקעה מינימלי $25,000
% 188 1881407 מועדון האנג'לים

הצמיחה בתעשיית רפואת הנשים העולמית – FemTech

תחום ה-FemTech מרכז תחתיו את כל הפיתוחים הטכנולוגיים הרפואיים הקשורים באופן ישיר לנשים בלבד. 

על פי דו”ח של אתר ststista.com גודל השוק עמד בשנת 2020 על 21.7 מיליארד דולר ועתיד לעמוד על 60.1 מיליארד דולר עד 2027 – כלומר גודל השוק צפוי לשלש את עצמו בתוך שנים ספורות.

בנוסף, מ-2017 עד 2021 בוצעו 6 רכישות גדולות של חברות הפועלות בתחום בריאות האישה בשווי כולל של מעל ל-5 מיליארד דולר.

 הפתרון שפיתחה OCON

החברה פיתחה פלטפורמה שמשנה את חוקי המשחק בתחום הגניקולוגיה. ה-(IUB (Intra-Uterine-Ball הוא מוצר שמהווה פלטפורמה לטיפול במגוון רחב של תופעות וצרכים של נשים. ה-IUB עשוי סטאנט גמיש שנמצא בשימוש נרחב ברפואה קרדיולוגית, הוא קטן יחסית להתקנים קיימים ומקבל את צורתו הכדורית, התלת ממדית רק לאחר שהוא מגיע לרחם דרך צינורית דקיקה במיוחד.

היתרון של המוצר הוא היכולת “להלביש” עליו שימושים שונים בהתאם לצרכים כמו: הורמונים, תרופות, חומרים טיפוליים להתמודדות עם מצבים רפואיים שונים ועוד. בכך, יכול המוצר של OCON לחסוך תהליכים פולשניים, יקרים ומכאיבים, לשפר את איכות חייהן של מיליארדי נשים בעולם ולהוזיל עלויות וסכנות למערכות הבריאות.

הצוות המוביל את OCON

בראש OCON מכהנת קרן לשם, מנכ”לית כריזמטית ואמביציוזית שהצליחה לקדם את OCON ולהביא אותה להישגים מרשימים, דרך שינוי משמעותי שערכה בחזון החברה. לשם הבינה, שהמוצר שפיתחה החברה הוא הרבה מעבר למוצר יחיד, אלא מהווה פלטפורמה למגוון רחב של יישומים טיפוליים שמשנים פרדיגמה ברפואת נשים וכך, הובילה את החברה לפיתוחים החדשניים שלה ולאפיקי צמיחה חדשים.

בנוסף, גייסה לשם מומחים מהשורה הראשונה שמובילים איתה את החברה לצידה, כמו ד”ר אנולה ג’ייסוריאה – יו”ר הדירקטוריון של OCON וד”ר רוברט אורבך חבר בדירקטוריון. ד”ר ג’ייסוריאה נחשבת לאושיית מפתח בתחום ה-FemTech בארה”ב והיא המייסדת והמנהלת של EXXclaim Capital  ו-EILSF  – שתי קרנות הון סיכון פרטיות מצליחות. ד”ר אורבך, כיהן עד לאחרונה כנשיא ומנכ”ל חברת Cooper Surgical Inc. האמריקאית – חברה מובילה שביצעה מספר רכישות ענק בתחום בריאות האישה. 

לפני אישור FDA

היישום הראשון של הפלטפורמה, התקן נחושת למניעת הריון, כבר אושר על ידי איגוד הבריאות האירופי (CE) ומשרד הבריאות הישראלי ונמצא בשימוש בקרב יותר מ-110,000 נשים ברחבי אירופה, דרום אפריקה וישראל. כעת ההתקן נמצא בשלבים מתקדמים לפני אישור FDA יחד עם יישומים נוספים של OCON.

לחברה בלעדיות על התקנים תלת-ממדיים ברחם המגינה על התצורה הייחודית עד 2034 לפחות, ובמקביל עוד 2  משפחות של פטנטים המגנים על הפיתוח שלה מפני תחרות וחיקוי.

 

להשקעה בחברת OCON >>

המתחרים מיושנים

מרבית החברות הפועלות בתחום בריאות האישה עוסקות בדיאגנוסטיקה ובפיתוח אפליקציות תומכות ולא בטיפול. OCON ייחודית מאוד מול המתחרות שלה, הן בגלל שהיא חברה העוסקת בטיפול בבעיות של נשים והן בגלל שיש לה פלטפורמה עם מגוון יישומים שנותנים מענה למגוון רחב של תופעות.

בתחום ההתקנים למניעת הריון – חברת Cooper Surgical רכשה את התקן הנחושת של Teva תמורת 1.1 מיליארד דולר בשנת 2017. יש המון חברות הפועלות בתחום ורכישות מחברות ענק – לכולן התקן בצורת T עשוי פלסטיק וגדול פי 2 מההתקן של OCON.  ההתקן של OCON הוא פיתוח חדשני בצורתו, עשוי סטנט גמיש, קטן מאוד ועגול – כך שהוא מתאים בצורה מושלמת לצורת הרחם.

 

להשקעה בחברת OCON >> 

יכול למנוע כריתה של הרחם

בתחום הדימומים המוגברים – ישנן מספר חברות גדולות הפועלות בתחום ביניהן: Cooper Surgical, HOLOGIC וMinerva – כולן עוסקות בפיתוח מכשירים שנועדו לצריבה של הרחם באופן פולשני הדורש הרדמה מקומית וניתן לבצע אותו רק בבית חולים. בנוסף, מדובר על טיפול כואב, כאשר ב-25% מהמקרים, המטופלות יעברו כריתת רחם בטווח של 5 שנים מהטיפול.

הפתרון של OCON ה-SEAD™ מבוסס על אותה פלטפורמה בצורת כדור, שמוחדר לרחם בקלות ובתוך דקות באמצעות הצינורית ופועל בתוכו באופן עדין יותר ללא כאבים. בניסויים קליניים נראו תוצאות מבטיחות מאוד, עם הפחתה של 80% בדימום ובלי צורך בכריתה של הרחם. בנוסף, הטיפול של OCON עולה לפחות חצי מהטיפולים המוצעים בתחום היום.

המשקיעים הגדולים בחברה

אחת האסטרטגיות של Together היא להשקיע ביחד עם גופי השקעה מנוסים ומובילים אשר מבינים את פוטנציאל ההצלחה של החברה ומשקיעים בה. OCON נהנית מרשימה מכובדת של קרנות מובילות שבחרו בה, ביניהן קרן פונטיפקס, שמשקיעה בסטארטאפים ומיזמים בתחומי הרפואה ומנהלת השקעות בשווי של למעלה ממיליארד דולר וזיהתה כבר מספר חברות לפני האקזיט. גם קרן RHIA האמריקאית וחברת מרחביה הישראלית משקיעות במקביל ב-OCON, וכן קבוצת האנג’לים Astia angels .

 

שוק של עשרות מיליארדי דולרים

OCON פונה לשוק עצום של מיליוני נשים ברחבי העולם בתקופות שונות בחייהן. בגלל היישומים הרבים לאותה פלטפורמה ייחודית של OCON היא עונה על מגוון רחב של צרכים ולא על צורך אחד בעל שוק מוגבל.

כלל השווקים אליהם פונה OCON נאמדים ביותר מ-90 מיליארד דולר.

אנחנו פה בשבילך!