NovaSight II NovaSight II נייד

החברה שמשנה את תחום האבחון והטיפול של בעיות הראייה
עם פוטנציאל שוק אדיר ופעילות מסחרית בארה"ב ובאירופה, NovaSight פורצת דרך בפיתוח מוצרים רפואיים בתחום העיניים לילדים - שמה לעצמה למטרה לשנות את חייהם של מיליונים בעולם על ידי מניעת עיוורון אצל ילדים.

סוג הנפקה מניות
תחום מכשור רפואי
סכום השקעה מינימלי 25,000$

NovaSight היא חברת מכשור רפואי המפתחת טכנולוגיות מתקדמות ופורצות דרך מבוססות עקיבת עיניים בעולם רפואת העיניים לילדים.

NovaSight עוסקת ומפתחת מוצרים בשלושה תחומים עיקריים:

 • טיפולי – עין עצלה
 • אבחוני – בעיות ומחלות עיניים
 • מעקב ומניעה – מניעת התקדמות קוצר ראייה

החברה נחשבת לחלוצה עולמית בעיבוד נתוני תנועת העיניים ותרגום נתונים אלו לצורכי אבחון וטיפול בילדים.

 

 

אודות החברה

 • שני מוצרי הדגל של החברה בעלי אישור CE והמוצר הטיפולי CureSight מאושר FDA.
 • החברה מחזיקה ב-2 חברות בנות הממוקמות בארה”ב ובסין.
 • אחד מהמשקיעים האסטרטגיים של החברה היא חברת Santen, חברת פארמה בתחום העיניים השלישית בגודלה בעולם מיפן.
 • משקיע אסטרטגי נוסף היא חברתEssilorLuxottica, החברה הגדולה בעולם לייצור עדשות משקפיים ובעלת מותגי העל גוצ’י וריי באן (החברה מוערכת בשווי של 70 מיליארדי דולרים ונסחרת בבורסה לניירות ערך בצרפת).

החיפוש אחר פתרון חדשני ויעיל

3% מאוכלוסיית העולם סובלים מעין ‘עצלה’, תופעה אשר עלולה להוביל לבעיות ראייה קשות ואף לעיוורון. כיום תקן הזהב בטיפול בעין ‘עצלה’ הינו שימוש ברטייה, טיפול אשר מלווה במגבלות מרובות כגון חוסר נוחות פיזית אצל ילדים מאחר והם נאלצים לחבוש את הרטייה למשך שעות במהלך היום והשלכות שליליות מבחינה חברתית ופסיכולוגית.

כתוצאה מכך, ההיענות לטיפול ברטייה היא נמוכה ורבים מהילדים נאלצים לחזור על הטיפול או במקרה של חוסר הצלחתו, נשארים מבוגרים בעלי עין ‘עצלה’ ובעיות ראיה.

בנוסף, הטיפול באמצעות רטייה, הינו טיפול חד עיני בבסיסו ולכן הטיפול לא מסייע להתפתחות ראיה דו עינית ויכולת תפיסת עומק במרחב – יכולת קריטית בתפקוד יומיומי כמו נהיגה, תפיסת כדור וירידה במדרגות. 

הטיפול שיהפוך לברירת המחדל לבעיית עין עצלה

CureSightTM הוא אחד ממוצרי הדגל של החברה בעל אישורי FDA ו-CE (התקן האירופאי) המהווה תחליף דיגיטלי יעיל לרטייה ומשווק כיום בארה”ב ואירופה.

בניסיון למצוא פתרונות נוחים יותר לילדים הסובלים מעין ‘עצלה’, החברה פיתחה את CureSight, מכשיר חדשני המתאים לאופי החיים של הילדים של ימינו. המטופל, הנמצא בנוחות ביתו, צופה באמצעות המכשיר בתכני וידיאו בצפייה ישירה (Streaming) לבחירתו בזמן שהוא מרכיב משקפי תלת-מימד. במהלך הצפייה המכשיר מבצע טשטוש במרכז שדה הראיה בתמונה המוצגת לעין הדומיננטית לעומת העין ה’עצלה’ אשר מקבלת תמונה מלאה. באופן זה מערכת הראייה משתמשת בתמונה שמתקבלת על ידי העין העצלה ובכך משפר את החדות שלה ובמקביל מלמד את שתי העיניים לעבוד יחדיו. למעשה, המכשיר מאמן את המוח ומחזק את העין ה’עצלה’ – והכל בנוחות של הילד בביתו כך שהפתרון מותאם להרגלים של ילדים בימינו, שאוהבים לצפות בתכנים לאורך זמן ועל הדרך נהנים משיפור בראייה.

מכשיר ה- CureSight מחובר לממשק ענן ייעודי המאפשר למרכז התמיכה של החברה לסייע למטופל מרחוק במשך כל תקופת הטיפול החל מהתקנת המערכת מרחוק, וידוא היענות לטיפול על פי פרוטוקול השימוש ובסיום תקופת הטיפול איסוף ושינוע המכשיר למרכז הלוגיסטי והכנתו למטופל הבא.

מאז השקת המכשיר בארה”ב יותר מ-150 רופאי עיניים לילדים, המהווים מעל 10% מכלל רופאי העיניים לילדים בארה”ב, וכ-70 אופטומטריסטים החלו להפנות את מטופליהם לטיפול בעין עצלה באמצעות CureSight נכון להיום הטיפול נרשם ליותר מ-450 מטופלים ב-34 מדינות בארה”ב.

להצטרפות להשקעה NovaSight>>

 

יתרונות הטיפול ב- CureSightTM בהשוואה לטיפול ברטייה

יתרונות הטיפול:

 • טיפול מהנה של שעה צפייה ביום בכל תוכן לבחירה.
 • תקופת טיפול קצרה של 6 חודשים לעומת שנה ויותר ברטייה.
 • המטופל צופה בתוכן מכל ספק שירותי צפייה ישירה שהוא מעוניין ללא מגבלת שפה, כך שהטיפול מתאים לשימוש בכל מדינה.
 • הטיפול לא דורש כל פעולה מצד המטופל מלבד הרכבת משקפי הטיפול הייעודיות.
 • מעקב אחר התקדמות הטיפול בזמן אמת על ידי מרכז התמיכה והרופא המטפל באמצעות פלטפורמת ענן המאפשר לרופא בין היתר גם התאמת הטיפול מרחוק.
 • טיפול שהוכח יעיל בשיפור הראיה והראיה הדו עינית במחקר קליני גדול בשישה מרכזים רפואיים מובילים בישראל אל מול הרטייה.
 • המחקר הראה היענות גבוהה מאוד לטיפול (93% לעומת 78% בטיפול ברטייה) וכן העדפת הטיפול ב- CureSight על ידי המטופלים והוריהם.
 • בעתיד תאפשר טכנולוגיית מעקב העיניים הייחודית של החברה גם טיפול בחולים מבוגרים, במצבי פזילה ובאי ספיקת התכנסות (Convergence Insufficiency).

מובילה מהפכה בעולם בדיקות העיניים

כיום, שיטות הטיפול והאבחון לבעיות ראיה אצל ילדים נעשות באופן ידני, גוזלות זמן, אינן מותאמות לילדים, סובייקטיביות וסובלות מרמת דיוק נמוכה מאחר והבדיקה דורשת את שיתוף הפעולה של הנבדק. לכן, עולה הצורך בפיתוח פתרונות דיגיטליים אשר יספקו לילדים מענה מיטבי.

על מנת לשפר את היעילות והדיוק של בדיקות ראיה ולאפשר מערך בדיקות מקיפות יותר לילדים, NovaSight פיתחה את מכשיר ה-EyeSwift®pro המהווה את דור ההמשך של מכשיר ה-EyeSwift.

המכשיר, המבוסס טכנולוגית מעקב עיניים, מאבחן לקויות ראיה תוך דקות באופן אובייקטיבי וברמת דיוק גבוהה ביותר, ללא צורך בשיתוף פעולה אקטיבי מצד הנבדק. כמו כן, מאחר והמכשיר מותאם לצרכיהם של ילדים ואינו דורש פעולות מצד הנבדק, השימוש במכשיר מתאים גם לילדים בגילאי 3 ומעלה.

הבדיקות באמצעות מכשיר ה-EyeSwift®pro כוללות בדיקות כגון חדות ראיה, פזילה, ראייה דו-עינית, עיוורון צבעים, יכולות קריאה ועוד. האבחון מתבצע באמצעות סט בדיקות קבועות – פרוטוקולים – לאבחון ומעקב אחר בעיות ראיה אצל המטופל וכן מתן המלצות להמשך טיפול או התאמות עדשות ייעודיות.

למכשיר ה-EyeSwift®pro יש אישור CE באירופה תחת רגולציות ה– MDR ומשווק כיום באיטליה.

התמודדות עם מגפת קוצר הראיה – תופעה שהופכת לשכיחה ביותר בעידן הדיגיטלי

כחלק מהמאבק העולמי במגפת קוצר הראיה ההולכת ומתפשטת בקצב מסחרר, החברה עובדת על פיתוח נוסף המיועד לסייע במאבק בנזקי הראיה הנגרמים כתוצאה משימוש ממושך במסכים על ידי ילדים ומבוגרים.
TrackSightTM הינו פתרון תוכנתי (SaaS) מבוסס עקיבת עיניים באמצעות מצלמת הרשת המובנת של מכשירי טאבלט ומחשבים ניידים ומטרתו העיקרית היא מעקב ומניעה של התקדמות קוצר ראיה (myopia) אצל המשתמש.

מניעת קוצר הראיה נעשית באמצעות טשטוש בזמן אמת של התמונה הפריפריאלית אותה רואה המשתמש במכשיר הטאבלט או המחשב הנייד שלו כאשר במרכז הראיה מסופקת תמונה חדה וברורה.

הטכנולוגיה של TrackSight מספקת גם התראות בזמן אמת על שימוש יתר ועייפות עיניים וכמו כן מאפשרת לבצע הערכה תקופתית של קוצר ראיה ובדיקת קריאה.

TrackSight מיועד לשימוש ביתי, תאגידי ולבתי ספר ומתאים לילדים ומבוגרים כאחד.

 

אנחנו פה בשבילך!