Intratech Intratech נייד

התקף לב הוא הגורם מספר 1 לתמותה בעולם. Intratech פיתחה מוצר ייחודי שמטפל בחולים לאחר התקף לב חריף על מנת לשפר את תוצאות הצנתור ואיכות החיים של החולים וכן להקטין את הסיכוי שלהם לפתח מחלת לב כרונית.

סוג הנפקה מניות
תחום Medical Device
סכום השקעה מינימלי $25,000
% 369 3,689,363 מועדון האנג'לים

תעשיית המכשור הרפואי בצמיחה

חברת Intratech היא חלק מתעשיית המכשור הרפואי שמוערכת על פי דו”ח של Precedence research בשנת 2020 בכ-448 מיליארד דולר. שוק זה צפוי לגדול בקצב ממוצע של כ-5% כל שנה בשנים הקרובות עד שיעמוד על פי התחזיות על כ-671 מיליארד דולר ב-2027. 

לפי דו”ח של Fortune business insight, פלח השוק של הציוד בתחום הקרדיולוגי שבו החברה פועלת, מוערך בשנת 2021 בכ-54 מיליארד דולר וצפוי לגדול בקצב ממוצע של 7% בכל שנה לכ-86 מיליארד דולר ב-2028, בשל הזדקנות האוכלוסייה, הגידול בשיעור מחלות לב וקבלת אישורים רגולטוריים למוצרים בתחום זה.

הצפי לפי דו”ח זה הוא כי ההשקעות במחקר ופיתוח בתחום ילכו ויגדלו עם השנים על ידי חברות הענק וכי מוצרים רבים ייכנסו לשוק גם באמצעות רכישות של טכנולוגיות המפותחות על ידי חברות סטארט-אפ.

הצוות המוביל את Intratech

את החברה ייסד מר ערן הירשוביץ, מהנדס, ממציא ויזם סדרתי שייסד סטארטאפים רבים בתחום הרפואי. מנכ”ל החברה, מר משה בראל, הינו מנהל בעל ניסיון עשיר בחברות בתחום המכשור הרפואי ובעברו מנכ”ל חברת Sanolla, סמנכ”ל אסטרטגיה ב-NovaSight ובעל תפקידים בכירים בחברות Johnson & Johnson ו-Lumenis. המנהל הרפואי של החברה, פרופ׳ גיורא וייס, הינו קרדיולוג התערבותי מוביל וחוקר ידוע מאוניברסיטת קולומביה.

לאחרונה הצטרף ל-Intratech פרופ’ רפאל ביאר, אחד הקרדיולוגים הבכירים בעולם ולשעבר מנהל המרכז הרפואי רמב”ם ודיקן הפקולטה לרפואה בטכניון. פרופ׳ ביאר הוא גם ממציא ויזם בעצמו, ובעברו הקים 2 חברות אשר נמכרו לענקיות בתחום –  Medtronic ו-Siemens. פרופ’ ביאר מכהן כיועץ המדעי של החברה ומהווה סמכות מקצועית בכירה המעידה על חוזקה של החברה וההיתכנות של המוצר שפיתחה.

הצורך שהחברה עונה עליו

כ-16 מיליון אנשים לוקים בהתקף לב מדי שנה והוא הגורם מספר 1 לתמותה בעולם. במקרים של התקפי לב חמורים, האוטם בשריר הלב ממשיך לגדול והופך לרקמה צלקתית, דבר המביא לשיעור גבוה יותר של אי ספיקת לב ותמותה.

אי ספיקת לב היא מחלה כרונית עם פרוגנוזה קשה ביותר – כ-50% מהחולים המפתחים אי ספיקת לב לאחר התקף לב, לא ישרדו במהלך 4 השנים שלאחר האירוע. כמו-כן, אי-ספיקת לב פוגעת באופן דרמטי באיכות החיים ומשפיעה רבות על הבריאות הכללית ועל התפקוד היומיומי של המטופלים.

הפתרון של Intratech

בלון ה-™Booster הינו בלון ייחודי בצורה ספירלית, שנועד להפחית את גודל האוטם בלב ולשפר את התוצאות הקליניות של חולים לאחר התקף לב חמור. מיד לאחר צנתור העורק הסתום, הרופא המצנתר מנפח את בלון ה-Booster בווריד הראשי של הלב.

הודות לעיצוב הספירלי הייחודי של בלון ה-Booster, הוא מאט את זרימת הדם מהלב ובכך יוצר עלייה בלחץ בכלי הדם הכליליים. לחץ זה משפר את ספיגת החמצן בשריר הלב הפגוע, מקטין את הנזק ואת הסיכון לפתח אי ספיקת לב.

בניגוד לפתרונות אחרים בתחום, העיצוב הספירלי הייחודי של הבלון, מגביר את הלחץ בכלי הדם מבלי לפגוע בניקוז הדם, כי הוא אינו סותם אותו לגמרי. כך, מתאפשר טיפול בטוח יותר למטופל תוך השגת המטרה הרפואית.  בנוסף, אין צורך במערכות ניטור והפעלה יקרות בזמן הפעולה, דבר החוסך עלויות גבוהות לספקי הבריאות, ומאפשר לצוותים הרפואיים לבצע את הפעולה באופן פשוט וקל יותר.

השלב בו החברה עומדת

חברת Intratech סיימה את פיתוח המוצר ויש לה משפחת פטנטים מקיפה עם 3 פטנטים רשומים שניתנו בארצות הברית, קנדה, אירופה, סין ויפן.

מוצר ה-Booster הוכיח את עצמו בניסויים פרה-קליניים עם תוצאות מבטיחות ובימים אלו מתחיל מחקר ראשוני בבני אדם בישראל ובאירופה.

 

ההזדמנות וגודל השוק

החברה כבר סיימה כאמור את שלב הפיתוח, ועונה על צורך רפואי חשוב באמצעות פיתוח חדשני. גודל השוק אליו היא פונה מוערך בכ-3 מיליארד דולר דרך מכירה של ה- Booster לבתי חולים המעוניינים לשפר את הטיפול בכ-1.2 מיליון מקרים של התקפי לב חמורים בדופן הקדמי של הלב בכל שנה. בהמשך, החברה תבחן את התכנות המוצר לטפל בכלל מקרי התקפי הלב החמורים (3 מיליון בכל שנה), בשוק המוערך בכ-7 מיליארד דולר.

לחברות הביטוח יש אינטרס מובהק לממן את הטיפול שמציעה Intratech מכיוון שעלויות הטיפול בחולים עם אי ספיקת לב גדולות בהרבה מעלויות ה-Booster. עלות הטיפול בחולה לאחר התקף לב בארצות הברית יכולה להגיע עד ל-40 אלף דולר במהלך 90 הימים שלאחר התקף הלב, ולכמיליון דולר במהלך חייו של החולה.

מתחרים

לחברה יש מתחרה עיקרית אחת בשם Miracor שפיתחה בלון החוסם את הווריד הראשי. בניגוד לבלון הספירלי של Intratech, הבלון של חברת Miracor חוסם לחלוטין את מעבר הדם (אינו מאפשר זרימת דם רציפה) ולכן, מופעל באמצעות מכונה ייעודית מחוץ לגופו של המטופל, אשר מנפחת ומרוקנת את הבלון בהתאם לאותות אק”ג של המטופל.

לשם כך, בתי החולים נדרשים לרכוש מערכת בעלות כספית גבוהה מאוד וכן לשלם עבור כל בלון. לעומת זאת, השימוש בבלון ה-Booster של חברת Intratech, פשוט יותר לתפעול ואינו דורש שימוש והסתמכות על מערכת חיצונית.

משקיעים בינלאומיים

בין בעלי המניות העיקריים של החברה נמצאת חברה אמריקאית רב לאומית בתחום הקרדיולוגיה ההתערבותית (שווי שוק של למעלה מ-15 מיליארד דולר),  וקרן XT High-Tech Investments.

אנחנו פה בשבילך!