Betalin Betalin נייד

חברת Betalin פיתחה טכנולוגיה פורצת דרך בתחום מחלת הסכרת, הטכנולוגיה מאפשרת להשתיל תאים שמייצרים אינסולין בחולי סוכרת.
מדובר על פתרון חכם ומהפכני שיכול לרפא אנשים מהמחלה ולייתר את הצורך בזריקות האינסולין למאות מיליוני חולי סכרת בעולם.

סוג הנפקה מניות
תחום ביוטק
סכום השקעה מינימלי $35,000
% 335 3,352,118 ש"ח מועדון האנג'לים

תאי הלבלב ייצרו אינסולין במקום להזריק אותו

מחלת הסוכרת היא אחת המחלות הנפוצות של המאה ה-21 ויש לה השלכות מרחיקות לכת על אורח ואיכות החיים. חולי סוכרת נאלצים להתמודד עם דיאטה קפדנית, מעקב תמידי אחר רמות הסוכר שלהם, תרופות והזרקות של אינסולין, כשהגוף כבר לא יכול לייצר אותו בעצמו.

עד היום, לא נמצא פתרון משמעותי עבור חולים שצריכים זריקות אינסולין כמה פעמים ביום. הם נמצאים במצב מסכן חיים באופן יומיומי אם אינם צמודים למזרקים שלהם וההשפעה החברתית והמשפחתית – קשה. בעבר, נעשו ניסיונות להשתיל תאי לבלב בחולי סוכרת על מנת שאלו ייצרו אינסולין בהתאם לצורך – אך הניסיון הזה כשל.

חברת Betalin פיתחה לראשונה מנגנון שמייצר תמיכה לתאי הלבלב הבריאים המוחדרים לגוף החולה. באמצעות פיגום המופק מרקמה ביולוגית טבעית, ניתן להאריך את חיי התאים המרפאים בגוף ולעזור להם לתפקד טוב יותר.

רעיון ייחודי ומוגן בפטנט

חברת Betalin מבוססת על רעיון שהגה פרופסור אדווארדו מיטראני, מומחה לביולוגיה התפתחותית מהאוניברסיטה העברית בירושלים. הרעיון של פרופ’ מיטראני לשילוב של פיגום ביולוגי על מנת לתמוך בתאים, הוא ייחודי, ורשום כפטנט על שם החברה שעומדת מאחורי הפיתוח.

בניגוד להחדרה של תאי לבלב לגוף האדם באופן שרירותי, ההמצאה שעומדת בבסיס של Betalin הוא הפיגום – אותו חלק שנקרא גם “מיקרו לבלב”, נבנה מדיסקיות דקיקות במיוחד ומהווה כר בטוח להשתלת התאים הבריאים של הלבלב. הפיגום, שעשוי מרקמה ביולוגית, מאפשר לתאי הלבלב לשרוד זמן ארוך יותר בגוף ולתפקד ברמה גבוהה ובטוחה יותר.

החברה קיבלה רישיון בלעדי להשתמש בפטנט של פרופ’ מיטראני ולפתח אותו, והיא גם המחזיקה בפטנטים הרשומים. החברה ממוקמת בבית החולים הדסה עין כרם, בירושלים, עובדה המאפשרת לה יתר גמישות בביצועי המחקר והניסויים כשכבר במהלך 2021 צפויה החברה להתחיל בניסויים הקליניים שלה על בני אדם בבריטניה.

להשקעה בחברת Betalin >>

פתרון חכם וטבעי

יש כיום בעולם 160 מיליון חולי סוכרת התלויים באופן מוחלט באינסולין. Betalin היא תקווה של ממש עבור חולים אלו שבמידה והפיתוח ינחל הצלחה – יוכלו למעשה להבריא מהמחלה ולנהל חיים רגילים לחלוטין.

השתלת הפיגום ותאי הלבלב של Betalin תיעשה בהרדמה מקומית באזור הבטן או הירך, ללא צורך באשפוז או בניתוח מורכב. התאים החדשים יהיו במגע מיידי עם תאי הדם של החולה ויוכלו לזהות מה מצב האינסולין בגופו. כך, התאים החדשים יוכלו להפריש אינסולין בהתאם לצורך – בדיוק כמו התהליך שקורה באדם בריא ללא סוכרת.

כלומר, הפתרון של Betalin מרפא את המחלה. בנוסף, בניגוד להזרקות אינסולין שנעשות על פי זמנים ולא על פי רמת האינסולין בדם ברגע נתון – יש כאן פתרון שפועל בצורה חכמה ומהפכנית שפותר מהמטופל בדיקות אינסולין יומיומיות והופך אותו לאדם חופשי ובריא – ללא תלות בעזרים חיצוניים ובניטור קבוע של מצבו.

להשקעה בחברת Betalin >>

עם הפנים קדימה

בחברה מתכננים כבר עכשיו את דור 2 של המוצר שהם מפתחים. בדור הראשון שעתיד להתחיל את הניסויים הקליניים שלו בבריטניה כבר במהלך 2021, ייעשה שימוש בתאי לבלב של תורמים שיוחדרו לחולי הסוכרת על פני הפיגום שפיתחו.

בדור 2 של הפיתוח, לא יהיה צורך בתאי לבלב של תורמים ויפתחו את התאים מתאי גזע. שלב זה, עתיד להוות פריצת דרך של ממש בחיי החברה – משום שהוא יעלה באופן משמעותי את פוטנציאל הייצור שלה וירחיב את היכולת לספק את הפתרון למיליוני חולים בכל שנה.

בעתיד, לאחר שהרעיון של Betalin יוכח ויצליח לטפל בחולי סוכרת, יוכלו לעשות שימוש ברעיון הפיגום של החברה לצורך טיפולים במחלות אחרות. למעשה, הפיגום, אשר מוגן בפטנט על ידי החברה, יוכל להוות אבן דרך בפיתוח טכנולוגיה חדשה שתשפיע על הדרך שבה מטפלים במגוון מחלות בהן איברים אינם מתפקדים כראוי.

להשקעה בחברת Betalin >>

היתרונות של Betalin

  • פיתוח שעונה על צורך של מאות מיליוני חולים ברחבי העולם.
  • פתרון טבעי ופשוט לביצוע שיכול לחסוך הון למערכות הבריאות.
  • הרעיון מוגן בפטנט ומהווה פתרון לבעיה שעלתה בניסויים קודמים.
  • צוות בכיר ומנוסה מתחומי הרפואה.
  • הוועדה המייעצת כוללת שני זוכי פרס נובל בכימיה.
  • רעיון שיכול להוות בסיס לטיפול גם בבעיות רפואיות אחרות.
  • תמיכה נרחבת מחממות וממענקים שהביעו אמון בחברה.

להשקעה בחברת Betalin >>

פוטנציאל שוק

ההוצאה של מערכות הבריאות בעולם על חולי סוכרת עמד על 726 מיליארד בשנת 2017 והשפיע על 426 מיליון מטופלים בכל העולם. בשנת 2045 צפויים כבר להיות כ-628 מיליון חולים – כלומר גידול של עוד 47% שמערכת הבריאות לא תוכל לעמוד בו מבחינה כלכלית.

הפתרון שמציעים ב-Betalin יוכל לעזור למערכות הבריאות להתמודד עם המחלה בעלויות מופחתות. השתלת הפיגום ותאי הלבלב אצל החולים מונעת את ההוצאות על מזרקי האינסולין, על בדיקות הגלוקוז ועל התרופות המייצבות את רמות הסוכר. בנוסף, המשמעות של ריפוי המחלה היא האפקט על תופעות הלוואי של הסוכרת שעולות הון למערכות הבריאות. מי שיטופל באמצעות Betalin לא יסבול מתופעות הלוואי של סוכרת וכך ייחסכו משאבים אדירים למערכת הבריאות.

להשקעה בחברת Betalin >>

פרסים וזכיות

חברת Betalin זכתה בשני פרסי Horizon 2020 הניתנים על ידי האיחוד האירופי לסטארטאפים מצטיינים שחברי הוועדה צופים להם עתיד. החברה קיבלה מ-Horizon 2020 3.5 מיליון יורו לפיתוח המוצר שלה.

בנוסף, זכתה החברה במקום הראשון בתחרות ביומד שנערכה בתל אביב, כסטארטאפ הטוב ביותר לשנת 2017 בתחום הביופארמה, זכתה במקום הראשון בתחרות הבינלאומית לחדשנות ויזמות שנערכה בגוונגזו וכן בתחרויות עולמיות נוספות. כמו כן, זכתה החברה במימון מהמדען הראשי של הרשות לחדשנות בישראל.

להשקעה בחברת Betalin >>

אנחנו פה בשבילך!