Armenta Armenta נייד

חברת Armenta פיתחה טכנולוגיה APT מתקדמת המשנה את הסטנדרט הטיפולי הרווח כיום ברפתות,
מגבירה את תפוקת החלב ומחזקת את בריאות הפרה ללא שימוש בתרופות.
לפתרון פורץ הדרך של החברה פוטנציאל שוק המוערך במיליארדי דולרים בשנה.

סוג הנפקה מניות
תחום Agritech
סכום השקעה מינימלי $20,000
% 435 4346781 מועדון האנג'לים

פריצת דרך ישראלית לפתרון המחלה הגורמת להפסדים של מיליארדי דולרים בשוק חלב

חברת ארמנטה פיתחה לראשונה בעולם, פתרון לא תרופתי לדלקות עטין ((Bovine Mastitis, שאינו עושה שימוש באנטיביוטיקה אלא רק בעזרת גלים אקוסטיים (APT). דלקת עטין הינה המחלה השכיחה ביותר והמשפיעה ביותר על תנובת החלב של הפרה וגורמת להפסדים מצטברים של מעל 7 מיליארד דולר בשנה בשוק החלב בעולם.

הטכנולוגיה החדשנית של ארמנטה מבוססת על ידע וניסיון שנצבר ב 30 השנים האחרונות בשימוש בגלים אקוסטיים לטיפול בדלקות בבני אדם. ארמנטה הצליחה לראשונה, להנגיש את הטיפול לפרות בעזרת מכשיר ייחודי (מוגן בפטנט) שהותאם לשימוש ברפת.

השפעה חיובית נוספת הנובעת משיפור בריאות העדר הינה ירידה משמעותית בתחלופת הפרות, אשר חשובה בכל היבט, כלכלי, מוסרי וסביבתי. ירידה בתחלופה ושיפור הבריאות של הפרה ובכך הרווחיות לפרה, תקטין את הצורך במספר רב של פרות ובכך תאפשר צמצום פליטת גזי חממה והקטנת זיהום הקרקע והמים מהרפת.

המהפכה של ארמנטה גורמת לכך שרווחת בעלי החיים, הקיימות הסביבתית והצלחה פיננסית של החקלאי ילכו יד ביד! איזון בין קיימות, רווחה ורווחיות כגישה הוליסטית.

אתגר הרפתנים: רווחת הפרה ורווחיות העדר

דלקת העטין היא תגובה לזיהום הנגרם מחדירת חיידקים אל תוך העטין. הדלקת שנוצרת, נמצאת בשכיחות של 30% עד 40% בשנה מכלל העדר והינה הגורם מספר אחת להפסדים ברפת ולפגיעה ברווחיות. הדלקת משפיעה באופן ישיר על רווחת הפרה וגורמת לה לירידה בתנובת החלב ובאיכותו עד כדי הפסקת ייצור חלב. הפרות הנגועות אינן רווחיות לרפתן והוא נאלץ להחליפן. עלות החלפה של כל פרה מגיעה לאלפי שקלים ומהווה פגיעה כלכלית נוספת.

 

להשקעה בחברת Armenta >>

הפתרון הקיים: אנטיביוטיקה. פוגעת בחיידק אבל גם בפרה ובסביבה.

הטיפול הקיים כיום לדלקות עטין הוא בעיקר באמצעות הזרקת אנטיביוטיקה.

כידוע, אנטיביוטיקה פוגעת בחיידקים אך אינה מרפאת את הנזקים שנגרמו לרקמת העטין מהדלקת. לרוב, ייצור החלב אינו חוזר לשיעורים שהיו לפני ההדבקה, וימשיך להיות נמוך לאורך שארית מחזור החליבה של הפרהֿ, מה שגורם להקטנת הרווח העתידי.

השלכות הטיפול באנטיביוטיקה עלולות להיות:

  • נזק כלכלי בטווח המיידי: מאחר ואסור לשווק חלב עם אנטיביוטיקה, הרפתן נאלץ לשפוך חלב במשך מספר ימים לאחר הטיפול התרופתי, מה שמהווה הפסד הכנסה ישיר ומיידי.
  • נזק כלכלי בטווח הארוך: אנטיביוטיקה אינה משקמת את העטין, כך שתפוקתו יורדת, עד כדי הוצאת הפרה מהעדר בהעדר רווחיות.
  • פגיעה ברווחת הפרה – שימוש גורף באנטיביוטיקה מגדיל את הסיכון להתפתחות AMR (עמידות חיידקים בפני אנטיביוטיקה) ומהווה סיכון בריאותי לפרות בעדר ולנו הצרכנים. כמו-כן, פרה המטופלת באנטיביוטיקה חלשה יותר ורגישה יותר לזיהומים חוזרים.

פריצת הדרך של ארמנטה. טיפול בפרה עצמה ולא רק בגורם המחלה. גישה הוליסטית מהפכנית.

האפקט הטיפולי של גלים אקוסטיים (APT) על הרקמה נחקר, ידוע והוכח כמעורר תגובה ביולוגית טבעית ע”י הפעלת מספר מנגנוני ריפוי טבעיים במקביל. מערכות מבוססות APT נמצאות בשימוש שוטף בבתי חולים ומרפאות עבור טיפולים בדלקות ובמחלות שונות.

ארמנטה הינה החברה הראשונה שבדקה את התגובה הביולוגית של גלים אקוסטיים על רקמת העטין והוכיחה בסדרה של מחקרים וניסויי שטח על מעל 3,000 פרות וקרוב ל 100 רפתות בארץ ובעולם כי פרות שאובחנו עם דלקת עטין ושטופלו בעזרת גלים אקוסטיים הצליחו לשקם את תנובת החלב ולשפר את איכות החלב.

המכשיר הייחודי של ארמנטה, מבוסס על עקרונות האנרגיה המופקת מהתנגשות בליסטית מבוקרת המופעלת על ידי אוויר דחוס בלחץ גבוה ויוצרת גל אקוסטי ייחודי, המאפשר לראשונה כיסוי של אזור רחב בפעימה אחת ומהווה יתרון טכנולוגי משמעותי. לראשונה טיפול ב – APT ניתן לביצוע ברפת, באופן פשוט, פרקטי  ואפקטיבי. APT נגיש לתפעול בכל מקום ברפת, ללא תלות בחיבור לחשמל. זוהי עובדה קריטית במקומות רבים בעולם ומאפשרת שימוש יעיל ורציף.

משק החלב בעולם ופוטנציאל השוק הגדול של ארמנטה

ייצור החלב והביקוש לו גדלים, בעיקר במדינות המתפתחות ומבטאים את הגידול באוכלוסייתן והעלייה בצריכה לנפש בהן, פועל יוצא מהצמיחה הכלכלית הנרשמת אצלן. ישנם מעל 250 מיליון פרות לחלב בעולם המספקים כ 900 מיליון טון חלב בשנה כשהודו מהווה 20% מהייצור העולמי.

אם נתייחס רק למשק החלב בארה״ב, באירופה ובהודו ההפסדים הנגרמים מהנזקים של דלקות העטין מסתכמות בקרוב ל 7 מיליארד דולר בשנה.  

ארמנטה ממקדת את פעילותה במשקי החלב באזורים אלו, כשההכנסות הפוטנציאליות מהשוק יכולות להגיע ליותר מ-1 מיליארד דולר בשנה. מימוש הפוטנציאל יעשה על ידי חבירה לשחקנים מובילים בשוק העולמי בעלי פריסה בינלאומית, ניהול מקומי וגישה ישירה למשקים.

הטיפול בדלקות עטין הוא רק קצה הקרחון. החזון של ארמנטה לניהול בריאות העדר בעתיד.

מעבר לטיפול במחלה אקוטית בעטין, APT יכול לשמש כטיפול תקופתי לחיזוק בריאות הפרה.

אנו אוספים נתונים כדי להדגים ששימוש פרופילקטי, בזמן התחלובה או בתקופת היובש בין התחלובות, יסייע לחיזוק בריאות העטין והפרה ויתרום להגדלת ייצור החלב במשך התחלובה הבאה.

ארמנטה כבר קיבלה את מענק Horizon 2020 בסך של 2.5 מיליון דולר, לפיתוח הדור הבא של מוצרים מבוססים טכנולוגיית  ה – APT.

מעבר לדלקות עטין, טכנולוגיית ה -APT  של ארמנטה תוכל לשמש כשיטת טיפול לא תרופתית גם בדלקות הפוגעות בפריון הפרה וכן באלו הגורמות לצליעה ולכאב.

מעבר לפרות לחלב, הטכנולוגיה של ארמנטה תוכל לשמש לטיפול בחיות משק נוספות כגון כבשים, עזים או באפלו.

החזון של ארמנטה הוא הפיכת APT כחלק מסטנדרט הטיפול והניהול של בריאות העדר תוך כדי שמירה על ערכי הקיימות ורווחת בעלי החיים.

אנחנו פה בשבילך!