חברת Together השקעות המונים - אתר לגיוס כספים באמצעות מימון המונים - טוגדר

Arialgo פיתחה פלטפורמה חכמה להשקעות בסקטור ה-REIT בארצות הברית. הטכנולוגיה הייחודית משלבת ניתוח יסודי, בינה מלאכותית ולמידת מכונה ומפיקה תובנות שוק מתקדמות, אשר מאפשרות קבלת החלטות מבוססות דאטה להשקעות במניות נדל"ן מניב הנסחרות בבורסות.

סוג הנפקה מניות
תחום Reit
סכום השקעה מינימלי $30,000
% 135 מועדון האנג'לים

מה זה REIT?

חברות הריט (Real Estste Investment Trust) נוצרו בשנות ה-60 בארצות הברית כפתרון המאפשר חשיפה לשוק הנדל”ן המניב, באופן נזיל, שמאפשר תשואות מצוינות עם קורלציה נמוכה לשוק המניות הכללי.

על פי חוק, חברות הריט מחויבות לחלק 90% מהרווחים שלהן כדיבידנד למשקיעים – כך, החברות מייצרות מעבר לעליית הערך שלהן, גם הכנסה רבעונית פאסיבית וקבועה, שניתן לסמוך עליה, כל עוד לא חלה הרעה משמעותית במצב החברה.

חברות הריט הן חברות ציבוריות גדולות הנסחרות על פי רוב בבורסת ניו יורק (NYSE) או בנאסד”ק ולרוב כלולות במדדי ה -S&P500  – כלומר, הן מחויבות לשקיפות בהתנהלותן, כפופות לביקורת חיצונית קפדנית, ומאפשרות נזילות גבוהה למשקיע בזכות היקפי המסחר האדירים שלהן. חברת ריט מאופיינת בדרך כלל בפיזור כל פני מספר גבוה של נכסי נדל”ן מניב ולכל קרן סקטור נדל”ן המאפיין אותה – כגון נדל”ן למגורים, בתי חולים, משרדים, תעשייה, מסחר ועוד.

קרן AriAlgo

AriAlgo Global Fund הינה קרן ישראלית שנוסדה על ידי רוני אפל, יובל זיפר ופרופ’ אסף זאבי. הקרן פעילה רק בשוק הריטים האמריקאיים הסחירים, ופיתחה טכנולוגיה ייחודית המשלבת ניתוח יסודי, שימוש בבינה מלאכותית ולמידת מכונה על מנת להפיק תובנות שוק מתקדמות, אשר מאפשרות קבלת החלטות מבוססות דאטה להשקעות במניות נדל”ן מניב.

המערכת של AriAlgo עוקבת ומנטרת את כל חברות הריט באופן שוטף ומייצרת אינדקס של החברות הטובות ביותר בתחום בכל רגע נתון. טכנולוגיה זו מאפשרת ל-AriAlgo יתרון משמעותי על פני כל השחקנים האחרים בשוק הריטים וקבלת החלטות מושכלת יותר על ידי מנהלי הקרן בבחירת החברות המושקעות.

הצוות המוביל

הקרן מנוהלת על ידי צוות בכיר שנושא עימו עשרות שנות ניסיון מעשי בתחום ההשקעות, הגידור, למידת המכונה והאלגוריתם. רוני אפל, המייסד השותף והמנכ”ל של החברה, כיהן שנים רבות בתפקידים בכירים בקרנות גידור וחברות שונות בארצות הברית והוא בוגר בית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת קולומביה.

פרופ’ אסף זאבי, מייסד שותף גם הוא ב-AriAlgo, הוא שם דבר בתחום למידת המכונה – העומדת בבסיס הטכנולוגיה של החברה. הוא זכה בפרסים יוקרתיים מטעם חברות כמו Google ו- IBM והוא שותף פעיל בפעילות החברה.

גישת עוגת השכבות

ל-AriAlgo גישת ניהול המבוססת על מספר שכבות של מחקר וקבלת החלטות. בשכבה הראשונה והבסיסית מכולן יש מחקר בסיסי על חברות הריט – זהו מידע שיש לרוב גופי ההשקעה בעולם ואינו ייחודי לקרן. אך מעבר לשכבה זו, שאר השכבות מייצרות אותות ותובנות שעוזרים לצוות לקבל החלטות מושכלות יותר המבוססות על מידע מורכב יותר.

בשכבה השלישית – משתמשים בשיטות של למידת מכונה – זהו מידע שקשה להוציא באמצעים אחרים והוא מקנה ל-AriAlgo יתרון משמעותי על פני חברות אחרות.

כל הנתונים שנאספים בשכבות המחקר השונות, נכנסים למערכת שמגדירה את המטרות של מנהלי הקרן – כמו מידת הסיכון, התשואה הדרושה ועוד. המערכת יודעת להפיק מסקנות עם המלצות השקעה שתואמות את החזון של מנהלי הקרן. כלומר, מדובר על מערכת “חצי אוטומטית” – אין מדובר במערכות אלגו אוטומטיות לחלוטין המבצעות מסחר יומי בהחלטת מערכת בלבד, אלא יש בקרן שילוב בין מערכות מורכבות של AI לבין שיקול דעת, הגדרת יעדים וחזון של מנהלי הקרן.

יתרונות ההשקעה בקרן

  1. צוות עם ניסיון של עשרות שנים בתחום הריטים בארצות הברית.
  2. עוצמה של מערכת אלגו מתקדמת לניהול הסיכונים ולקבלת מודיעין רלוונטי.
  3. נזילות – ההשקעה בקרן נזילה בשני מובנים: הן הנכסים המוחזקים על ידי הקרן נזילים והקרן יכולה לממשם בתוך זמן קצר ביותר, והן עבור המשקיע בקרן – ניתן לפדות את הכספים מהקרן פעם בחודש (ולאחר 9 חודשים מיום ההשקעה).
  4. מערכת ניהול סיכונים בסטנדרט שקיים בגופים הגדולים ביותר בשוק.
  5. שימוש בכלי מסחר מתקדמים כמו: Call, Short, Put וכו’.
  6. בקרת הכספים מנוהלת על ידי מפקח חיצוני – BDO – זיו האפט. המנהל אחראי לעמידה בכללי הציות והרגולציה, לדיווחים למשקיעים ועוד ואינו כפןף למנהלי הקרן.
אנחנו פה בשבילך!